“Yaşlı bakımı nasıl yapılır?” Sorusu evde yaşlı bir bireyi bulunan birinin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Evde yaşlı bakımı oldukça zor bir hizmettir. Yaşlılar yaşlandıkça çocuklaşırlar bu yüzden öncelikle onlara sevgi ve şefkat duygularıyla yaklaşılmalı onları kıracak herhangi bir söz söylenmemelidir.

  • Yaşlılıkla beraber ortaya çıkan birçok sağlık sorunu vardır. Bu sorunlarının bazılarının çözümü var, bazılarının ki ilerleyen tıbba rağmen maalesef yok. Yaşlıları tedavi ederken koruyucu ve sağlığına kavuşturmaya yönelik çözümlerin bir arada düşünülmesi gerekir.
  • Yaşlılık döneminde ki hastalıklar genellikle kronik hastalık olduğundan tahlillerin ve doktor kontrollerinin devamlı yapılması gerekmektedir. Herhangi bir aksaklık istenmeyen kötü bir sonuç doğurabilir.
  • Yaşlılık bakımı uzmanlarca yapılması gereken önemli bir konudur bundan dolayı yaşlılara huzurevimizde her türlü sağlık sorunlarıyla uzman ekibimiz ile ilgilenmekte her türlü ihtiyaçlarını eksiksiz bir biçimde gidermeliyiz.
  • Yaşlıların %80’i ilaç kullanmaktadır. Bundan dolayı ilaç saatlerinde ilaçları düzenli olarak verilmeli aksatma olmamalıdır.
  • Yaşlılara koruyucu bakım hizmeti verilmesi gerekmektedir.
  • Düzenli olarak doktor kontrolünün sağlanması hayatidir.

İstanbul Huzurevleri

İstanbul Huzurevleri

Yaşlı bakımı uğraştırıcıdır. Bu yüzden çoğu kişi huzurevlerini tercih etmektedirler. En doğru karar budur aslında çünkü ev ortamında bu saydığımız bakımların hepsi yapılamaz. Bu yüzden profesyonel desteğe ihtiyaç duyulmaktadır.

İstanbul huzurevleri içinde en çok tercih edilen Özel Mimoza Butik Huzurevi‘ni bu konuda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Üstelik İstanbul huzurevleri fiyatları arasında en uygun fiyata sahip huzurevlerinden bir tanesidir.

Özel Mimoza Butik Huzurevi iletişime geçmek için buraya tıklayınız.

 

Görüşünüzü Ekleyin

Hemen Ara